Kości

Kości

S01E12 - Superbohater w zaułku

27.9. 13:45
FX
55 minut
2006

Brennan i Booth prowadzą śledztwo w sprawie pochodzenia rozkładającego się ciała, które znaleziono ubrane w niecodzienny kostium w jednej z uliczek. Bones i Booth odkrywają, że nastolatek, którego szczątki znaleźli, prowadził drugie życie.

Więcej informacji
S05E19

Rockman w pralce

1.12. 01:45, FX, 55 minut

Rockman w pralce

W hotelowej pralce zostają znalezione zwłoki mężczyzny. Brennan i jej asystent Arastoo Vaziri odkrywają na kościach ślady uszkodzeń, których ofiara mogła doznać uprawiając ryzykowne sporty ekstremalne.

S05E20

Wiedźma w szafie

1.12. 02:40, FX, 60 minut

Wiedźma w szafie

Strażacy gaszą pożar leśnego domku. W środku znajdują szkielet kobiety w sukni ślubnej. Wkrótce trafiają na drugie zwłoki. Obrażenia wskazują, że kobieta była poddawana torturom stosowanym wobec podejrzanych o czarną magię.

S05E21

Chłopiec z odpowiedzią

2.12. 03:00, FX, 55 minut

Chłopiec z odpowiedzią

Rozpoczyna się proces seryjnej zabójczyni, która terroryzowała Waszyngton, porywając ludzi i zakopując ich żywcem. Oskarżona w tej sprawie jest prokurator federalna Taffet. Przed sądem zeznają Booth, Brennan i Hodgins.

S05E22

W końcu początek

2.12. 03:55, FX, 70 minut

W końcu początek

W gruzach zawalonego budynku zostaje znaleziony szkielet mężczyzny. Sekcja zwłok ujawnia, że został zamordowany. Tymczasem dr Brennan dowiaduje się, że w Indonezji odkryto szczątki hominida. Chce wrócić do pracy naukowej.

O audycji

Polski Polski
2006

Dr Temperance Brennan (Emily Deschanel) jest utalentowanym antropologiem pracującym w Jeffersonian Institution, która w wolnych chwilach pisze powieści. Brennan bardzo często współpracuje z agentem FBI Seeley'em Boothem (David Boreanaz), pomagając zidentyfikować zwłoki, kiedy standardowe metody są bezużyteczne. Będąca nieco na bakier ze współczesnym światem (kompletny brak obeznania z pop kulturą czy niezrozumienie cytatów filmowych i slangu) często powtarza, że lepiej rozumie martwych niż żywych. W śledztwach pomagają jej przyjaciele z Jeffersonian: Angela Montenegro (Michaela Conlin), artysta-plastyk tworząca trójwymiarowe hologramy miejsc zbrodni i hipotetycznych jej przebiegów; Zac Addy (Eric Millegan), asystent Brennan, któremu wysokie IQ przeszkadza w ukończeniu kilku doktoratów. "Wesołą gromadkę" zamyka dr Jack Hodgins (T.J. Thyne), specjalizujący się w owadach i minerałach, wielki zwolennik teorii spiskowych.

Twórcy

James Whitmore Jr., Elizabeth Benjamin