Tuż przed tragedią

Tuż przed tragedią

S01E07 - Katastrofa lotnicza w Waszyngtonie

19.9. 03:00
National Geographic
60 minut

13 stycznia 1982 roku w Waszyngtonie z powodu fatalnej pogody panowały utrudnienia w ruchu. Opóźniony o około dwie godziny samolot pasażerski minutę po starcie wpadł do lodowatej rzeki.

Więcej informacji
S01E11

Montserrat

28.9. 03:00, National Geographic, 60 minut

Montserrat

W 1995 roku, po 300 latach od ostatniego wybuchu, wulkan Soufriere Hills obudził się do życia. W wyniku erupcji cała stolica Montserrat, wraz z lotniskiem i portem, została przykryta kilkunastometrową warstwą błota.

S01E12

Katastrofa w rafinerii w Teksasie

26.9. 03:00, National Geographic, 60 minut

Katastrofa w rafinerii w Teksasie

W rafinerii ropy naftowej BP w Texas City doszło do katastrofy. Wstrząsy odczuwalne były w promieniu 8 km. Szukając przyczyn tragedii, rozważano różne hipotezy - od wad konstrukcyjnych po zamach.

S01E13

Prom kosmiczny "Challenger"

27.9. 03:00, National Geographic, 60 minut

Prom kosmiczny "Challenger"

28 stycznia 1986 roku miał być przełomem w historii lotów kosmicznych. Po raz pierwszy w kosmos miała polecieć osoba cywilna. Niestety, po 73 sekundach od startu z Florydy prom "Challenger" eksplodował.

O audycji

Angielski, Polski

Twórcy programu próbują odtworzyć i szczegółowo omówić kolejną szóstkę największych katastrof naszych czasów. Relacje naocznych świadków oraz osób, którym udało się przeżyć, połączone z rekonstrukcją zdarzeń, archiwalnymi nagraniami oraz grafiką komputerową pozwalają widzom odczuć towarzyszące tamtym wydarzeniom emocje. Masakra w Norwegii, zbiorowe samobójstwo w Jonestown i bombardowanie Nagasaki – tym oraz innym zdarzeniom przyjrzymy się wraz z ekspertami, którzy będą dokładnie analizować przebieg każdego śledztwa, zgromadzony materiał dowodowy i spróbują ustalić, co doprowadziło do dramatycznej sytuacji.