Seniora chatka dla 4-latka

Seniora chatka dla 4-latka

S01E02 - Odcinek 2

19.3. 06:45
TV PULS HD
55 minutes

Przed starszymi i młodszymi uczestnikami tydzień sportowy. Wezmą udział w serii ćwiczeń zręcznościowych oraz Zimowej Olimpiadzie Międzypokoleniowej. Nie zabraknie również wyścigów saneczkarskich.

More information

About show

Polish Polish

Seniora chatka dla 4-latka. To międzypokoleniowy projekt społeczny, w którym grupa osamotnionych seniorów i grupa czterolatków spędzi wspólnie kilka niezwykłych tygodni. Na widzów czekają wielkie emocje i wzruszenia! Izolacja społeczna i samotność jest jednym z największych problemów, z jakimi borykają się osoby starsze. Z kolei wiele dzieci jest wychowywanych bez kontaktu z seniorami – nie wiedzą, jak to jest mieć dziadków, którzy mieliby dla nich czas i uwagę. Seniora chatka dla 4-latka to jedyny w swoim rodzaju projekt, który jest czymś więcej niż programem telewizyjnym - jest niezwykle wzruszającym sposobem na pokonanie samotności osób starszych oraz na wychowywanie małych dzieci. Taka bliska relacja seniorów i dzieci jest najlepszą terapią dla jednych i drugich.

Bohaterami są dwie grupy, seniorzy i przedszkolaki, którzy będą codziennie się spotykać, spędzając czas na rozmowach, zabawach, spacerach, przy posiłkach i na „zwykłym” bliskim kontakcie. Ten społeczny projekt ma na celu poprawę zdrowia i dobrostanu emerytów, którzy dzięki kontaktowi z dziećmi wracają do kondycji. Z kolei dzieci uczą się troski o innych i właściwych relacji ze starszymi osobami.