Porzucone konstrukcje

Porzucone konstrukcje

S07E02 - Wojny dronów

17.5. 09:00
National Geographic
60 minut

W Azerbejdżanie pewne miasto zostało zrównane z ziemią. Widzowie zobaczą również wyjątkowy zamek w stanie Kansas. Sprawia on wrażenie, jakby zbudowano go na zamówienie arystokracji.

Więcej informacji
S07E06

Trujący sekret

12.7. 11:00, National Geographic, 60 minut

Trujący sekret

Pewien teatr w Ohio niegdyś cieszył się ogromną popularnością. Później organizowano w nim koncerty rockowe. Widzowie zobaczą również starożytne miasto, które przez lata skrywało zabójczy sekret.

S07E07

Góra kowbojów

12.7. 12:00, National Geographic, 60 minut

Góra kowbojów

Twórcy pokażą konstrukcję na zboczu góry, która ukształtowała ducha Dzikiego Zachodu. Odwiedzą kompleks powstały w czasach, gdy niewielki fragment Wielkiej Brytanii znalazł się pod niemiecką okupacją.

S07E08

Zamek okultysty

15.7. 11:00, National Geographic, 60 minut

Zamek okultysty

Widzowie zobaczą kompleks w Abchazji, który miał dawać nadzieję na zwycięstwo w rywalizacji sportowej z Zachodem. Filmowcy odwiedzą również położony w gęstym lesie zamek nieopodal czeskiej Pragi.

S07E09

Zielona linia

15.7. 12:00, National Geographic, 60 minut

Zielona linia

Twórcy odwiedzą pozostałości kurortu na Cyprze i dwa forty w Luizjanie. Widzowie poznają też historię sanatorium, które powstało dzięki sile uczucia. Na koniec zobaczą schronienie w zboczu góry.

S07E10

Wojenne nastroje

16.7. 11:00, National Geographic, 60 minut

Wojenne nastroje

Autorzy pokazują okręt, który brał udział w programie kosmicznym. Eksplorują sieć tuneli prowadzących do świątyni. W Wielkiej Brytanii i Włoszech odwiedzają budowle o ciekawej historii.

S07E11

Amerykańska spuścizna

16.7. 12:00, National Geographic, 60 minut

Amerykańska spuścizna

Na początek liberyjska perła architektury o amerykańskich korzeniach. Autorzy serii odwiedzą też opuszczone miasteczko w Belgii. Udają się do kurortu, który ucierpiał wskutek zmian klimatycznych.

S07E12

Echa zimnej wojny

17.7. 11:00, National Geographic, 60 minut

Echa zimnej wojny

Inżynieryjne projekty związane z czasami zimnej wojny. Autorzy pokażą m.in. pozostałości po ćwiczeniach wojskowych na wielką skalę. Miały one stanowić świadectwo potęgi militarnej ZSRR.

Podobne audycje

Wielkie konstrukcje III Rzeszy
Niesamowite konstrukcje
Dorastanie w świecie zwierząt

O audycji

Angielski, Polski

Seria prezentująca losy konstruktorów odpowiedzialnych za stworzenie niesamowitych dzieł światowej inżynierii, których potencjał nie został wykorzystany. Niektóre z nich zostaną zrekonstruowane.