W roku 2012 tajfun Bopha zabił 2000 osób. Był to najsilniejszy cyklon zanotowany w południowej części Filipin. Niemal trzykrotnie bardziej zabójcze okazały się powodzie i lawiny błotne w Indiach.
W 2000 roku ulewy wywołały w Mozambiku powódź. Zginęło około 800 osób. Również Wielką Brytanię nawiedziła klęska żywiołowa. Trzęsienie ziemi w indyjskim stanie Gudźarat pochłonęło 20 tysięcy ofiar.
Latem 2003 r. Europę nawiedziła fala upałów, które doprowadziły do śmierci 70 tysięcy osób i wywołały straty w rolnictwie. Z kolei w 2002 r. w Molise i Apulii we Włoszech doszło do trzęsienia ziemi.
W październiku 2005 roku Kaszmir nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,6. Kataklizmu o podobnym rozmiarze nie odnotowano w południowej Azji od 70 lat. Liczbę ofiar oszacowano na 87 350 osób.
W roku 2007 wybrzeże Peru nawiedza trzęsienie ziemi. Ginie ponad 500 osób. Na Filipinach po dziesięciu dniach intensywnych opadów na wyspie Leyte dochodzi do lawiny błotnej. Ofiar jest ponad tysiąc.
W 2009 r. doszło do największego pożaru buszu w Australii. Rok wcześniej w chińskiej prowincji Syczuan niszczycielskie trzęsienie ziemi wyrządziło ogromne straty materialne i pochłonęło wiele ofiar.
W roku 2011 japoński region Tohoku dotknęło trzęsienie ziemi. Rok wcześniej Haiti dotknął równie potężny żywioł. W roku 2011 nad amerykańskim miastem Joplin pojawiło się zabójcze tornado. W odcinku również ogromne powodzie w Pakistanie.
W roku 2012 tajfun Bopha zabił 2000 osób. Był to najsilniejszy cyklon zanotowany w południowej części Filipin. Niemal trzykrotnie bardziej zabójcze okazały się powodzie i lawiny błotne w Indiach.
W 2014 roku miejscowość Oso w stanie Waszyngton została zniszczona przez lawinę błotną. Zginęły 43 osoby. Zignorowano sygnały ostrzegawcze. Rok później południowe Indie spustoszyły powodzie.
W roku 2018 ulewy w Japonii wywołały powodzie. Z kolei tropikalny cyklon Idai siał spustoszenie w Mozambiku, wywołując kryzys humanitarny. Kalifornię spustoszyły pożary, a w Bahamy uderzył huragan.